fbpx
Przejdź do treści

W poszukiwaniu wnętrzarskich ekoinspiracji tym razem udaliśmy się do Katowic, na 4 Design Days…

Tworzenie atrakcyjnych ekownętrz to nie tylko odpowiedni dóbr kolorów i rodzajów farb, czy jak twierdzą niektórzy „tylko takie tam wstawianie mebelków”… Dla Nas to także stosowanie nieszablonowych rozwiązań i szukanie inspiracji:)

4 Design Days to wydarzenie odbywające się w tym roku po raz 4, w cudownych przestrzeniach katowickiego MCK. Co roku gromadzi wielu przedstawicieli branży architektonicznej i budowlanej. Poza częścią wystawienniczą event jest bogaty w liczne dyskusje i prezentacje. W tym roku kilka z wykładów było poświęconych także bliskim nam zagadnieniom projektowania zrównoważonego, które wyraża sprzeciw jednorazowości, czy temu jak przeprowadzić remont w duchu zero waste.

Wróciliśmy zainspirowani przede wszystkim fantastycznym wykładem Deitmara Eberle,w którym opowiadał m.in. o budynku- Biurowcu  2226- w Lustenau. To wyjątkowy przykład budynku zaprojektowanego z dużą troską o maksymalne zminimalizowanie  śladu węglowego – w którym zastosował kilka interesujących rozwiązań wnętrzarskich. Ale temu zagadnieniu poświęcimy osobny wpis – już niebawem.

 

Znalezione na targach...

Wracając do targów…. i wnętrzarskich ekoinspiracji…

 

Targi to także okazja do wypatrzenia nowości produktowych oraz szansa na zapoznanie i rozmowy z wieloma przedstawicielami branży. Chociaż projektowanie w duchu zrównoważonego designu- to wciąż jeszcze zagadnienie stosunkowo nowe… Niemniej jednak niezwykle cieszy nas fakt, że pojawia się coraz więcej produktów tworzonych świadomie w zgodzie z ekozasadami, w duchu less waste. W tym roku także spotkaliśmy kilkoro pasjonatów, podobnie myślących o podejmowanych w pracy zawodowej działaniach a także misji by nieść te ekowartości dalej we wnętrzarski świat:) Jesteśmy podbudowani bo wierzymy, że razem możemy więcej. Tym bardziej cieszy nas możliwość kontaktu z bardzo pozytywnie nastawionymi i świadomymi stosowania ekologicznych materiałów projektantów i producentów. Chcemy zatem zaprezentować kilka wypatrzonych i interesujących według nas ekonowości.

Naszą uwagę przykuły m.in modułowe elementy ścienne ze sklejki zaprezentowane przez Bester Studio, ciekawe serie mozaiki, lampy z drewna, oraz płytek łazienkowych, dekorów, prace młodych projektantów z ASP czy elementy wyposażenia pochodzące z recyklingu – i wreszcie cudowne, wykonywane z papieru lampy Onion.

 

Mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie podziałać projektowo i wnętrzarsko:)