Opowiadamy jak tworzyć ZDROWĄ i EKOLOGICZNĄ przestrzeń wokół siebie

zrównoważone projektowanie w praktyce

Zrównoważone projektowanie polega na bardzo świadomym łączeniu rozwiązań przestrzennych z ekologicznymi. Istnieje wiele przykładów, że to z pozoru odległe zagadnienia można łączyć z powodzeniem. Co interesujące powstaje wtedy dodatkowa wartość dodana wzbogacająca przestrzeń o  naturalne, przyjazne środowisku materiały, które znacząco wpływają także na nasze zdrowie i komfort życia.

Od kilkunastu lat zajmujemy się zawodowo projektowaniem wnętrz i architektury chcemy zachęcać także innych do podobnego i kompleksowego podejścia do kreacji przestrzeni. Te wartości,które promuje poparte są wieloletnim doświadczeniem w pracy projektowej- w której od samego początku próbujemy łączyć estetyczne i funkcjonalne rozwiązania z zastosowaniem naturalnych materiałów. Chcemy uświadamiać i konsekwentnie wdrażać w projektowanych przestrzeniach materiały LESS WASTE, ZERO WASTE  zasadę 3 R: REUSE-REDUCE-RECYCLE.

 

Te terminy odmieniane są przez wszystkie przypadki w aspekcie różnych elementów naszej codzienności, takich jak produkty codziennego użytku, ubrania, kosmetyki, sprzęty , samochody elektryczne, itp., jednak niezwykle rzadko wspomina się o nich w kontekście elementów wyposażenia naszych wnętrz. Chcemy pokazać, że w tym kontekście też jest to możliwe!

Zrównoważone rozwiązania i działania promujące rozwiązania proekologiczne powinny być upowszechniane bowiem we wszystkich dziedzinach naszego życia – nie tylko poprzez segregację śmieci, wykorzystywanie pojemników wielokrotnego użytku czy zamieniając kosmetyki bazujące na składnikach syntetycznych na te oparte na naturalnych składnikach. Głęboko wierzymy, że te działanie świadomie powinny być wdrażane także w naszych mieszkaniach, domach i  biurach, w których przecież spędzamy dużą cześć naszego czasu.

 10 ZASAD, KTÓRE PROPONUJEMY BY WDRAŻAĆ W PROJEKTOWANIU

   1. Wierzymy, że świadomie kształtowana, zrównoważona przestrzeń w oparciu o naturalne materiały stosowane w wyposażeniu naszych mieszkań tworzy znacznie zdrowsze warunki do życia oraz podnosi jego komfort.

   2. Poszukujemy zrównoważonych rozwiązań w projektowanych przestrzeniach oraz elementach wyposażenia, chętnie stosujemy materiały pochodzące z recyklingu, odzyskane meble, produkty ZERO WASTE i LESS WASTE.

   3. Propagujemy ekologiczne podejście i zasadę 3R: REUSE-REDUCE -RECYCLE.

   4. Cenimy równowagę, z tego względu chętnie wykorzystujemy posiadane przez Klientów meble dobrej jakości, które
    często stosujemy w nowych aranżacjach, odnawiamy je, naprawiamy, a także nadajemy im drugie życie.

   5. Dbamy aby nasze projekty były, nie tylko atrakcyjne i ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne.

   6. Wierzymy, że projektowanie to nie kombinacja modnych elementów, ale przede wszystkim świadome tworzenie ram dla naszych codziennych aktywności. Projektujemy przestrzenie do życia i mieszkania, a nie takie, które są „pozbawionymi życia scenografiami do oglądania”.

   7. Lubimy prostotę i elegancję, a także naturalne, przyjazne środowisku materiały.

   8. Chętnie sięgamy po wyjątkowy materiał/tworzywo jakim  jest naturalna roślinność, dzięki czemu tworzymy przyjazny mikroklimat we wnętrzach.

   9. Promujemy i staramy się stosować w naszych realizacjach materiały pochodzące od rodzimych producentów, dostępne
    lokalnie, polski design o wysokiej jakości.

   10. Stale poszukujemy inspiracji.

W celu poznania innych zdrowych i ekologicznych rozwiązań w aranżacji wnętrz zapraszamy do śledzenia naszego BLOGA i kolejnych wpisów, a także profilu na INSTAGRAMIE.

Tymczasem dobrego dnia!