Zdrowe wnętrza? Czy to możlwie?

Czy można wybudować „zdrowy”, hypoalergiczny dom i urządzić #zdrowewnętrze?

Czy wreszcie elementy wnętrza mogą wpłynąć na lepsze samopoczucie i ułatwić życie osobom zmagającym się z alergiami? Odpowiedź na to pytanie możemy odnaleźć w interesującym dokumencie z serii Grand Designs – a o tym jak to zrobić opowiada Kevin McCloud.

Gospodarz prezentuje historię rodziny, małżeństwa z trójką dzieci, które od urodzenia zmagają się z wieloma alergiami co w konsekwencji prowadzi do ich częstych wizyt w szpitalu. Rodzina postanowiła podjąć konkretne kroki w zakresie wybudowania i urządzenia domu, który pozwoli stworzyć dla dzieci odpowiednie warunki życia i wpłynie zasadniczo na ich komfort i bezpieczeństwo – także redukując materiały,które mogą działać szkodliwie i przyczyniać się do nasilania objawów alergii.

A zatem…jak to osiągnąć?

Okazuje się, że jednym z elementów złożonych rozwiązań,które przyczynią się i poprawią komfort życia i codziennego funkcjonowania domowników jest odpowiednie dobranie elementów budowlanych: do konstrukcji ścian, rozwiązania odpowiedniej wentylacji, usytuowania obiektu względem stron świata- jak również właściwy dobór całego wyposażenia: od podłogi, wykończenie ścian, wreszcie po meble i dywany…Zwracając na każdym etapie uwagę by były to produkty wolne od alergenów…nie zawierające szkodliwych LZO..itp..

Ten dokument uzmysławia nam jak wiele toksycznych substancji występuje w naszych domach, a zatem i w powietrzu, którym stale oddychamy!

O tym jak skutecznie zadziały wszystkie środki podjęte przez bohaterów dokumentu świadczyć może fakt, że dzieci, które niezwykle często, czasem nawet kilka razy w ciągu tygodniu miały poważne ataki alergii i w konsekwencji musiały odwiedzać szpitale,

Od czasu zamieszkania w nowym domu – chłopcy mieli pojedyncze nawroty męczących alergii, zredukowane raptem do 1 wizyty na pół roku…

Ten przykład po raz kolejny pokazuje jak ważne by dbać o materiały i wyposażenie, które stosujemy w naszych mieszkaniach!

Wnioski

Historia rodziny Elinor i Borna pokazuje jak nawet w codziennym funkcjonowaniu można podejmować kroki, które wpływają na komfort naszego życia. Często sami nie jesteśmy tego świadomi – jak może działać nieodpowiednio dobrana tkanina, pościel, dywan, czy płyta meblowa. W naszym odczuciu to niezwykle ważne, by meblując i urządzając nasze wymarzone mieszkanie- zadbać również o dobór materiałów- i poza walorami estetycznymi, również zastanowić się nad jakością i składem stosowanych produktów – bo przecież ostatecznie to chodzi o nasze zdrowie, komfort naszego życia i codziennego funkcjonowania.

Co o tym myślicie???

💡Polecamy do obejrzenia: https://bit.ly/2U3Y3oY

Źródło [tekst i zdjęcia]: https://bit.ly/2U3Y3oY