“Żywa” choinka w wersji “EKO”

choinki-w-doniczkach

Czy to możliwe?

Sezon przedświąteczny w pełni…o czym świadczą: tłumy w galeriach handlowych, [niestety] wszechogarniające szaleństwo zakupów oraz dochodzące z głośników dźwięki “Last Christmas” i innych zimowych przebojów…W parze za tym nie podąża jednak pogoda… Bowiem jak donoszą pojawiające się prognozy na najbliższe dni zapowiadane jest ocieplenie i wzrost temperatur nawet do ok.10 stopni… Bardziej wiosennie niż zimowo..Suma sumarum …zatem raczej nie będą to białe święta…To niezwykle smutne ale widok śniegu w Wigilię coraz bardziej odchodzi w zapomnienie…Teraz częściej widzimy go na zdjęciach i w filmach, czy np. w teledysku, do kultowego już, a wspomnianego powyżej przeboju zespołu WHAM! z George’em Michaelem…niż w na żywo w czasie Świąt..w naszym przecież umiarkowanym [a nie południowym] klimacie…..

 

Takie temperatury w grudniu to także, i o zgrozo, pokłosie dokonujących się w zatrważającym tempie na naszych oczach zmian klimatycznych… Dlatego trzeba zacząć działać!! Krok po kroku…

 

Ale wracając do Świat i ich wyjątkowej atmosfery…Nieodłącznym ich motywem, który chociaż trochę pomaga nam je przetrwać i nadać klimat, pomimo braku śniegu, i w jakimś stopniu zrekompensować ten zimowy nastrój jest bez wątpienia – choinka.🎄🎄🎄🎄🎄

Tylko pytanie jak to zrobić, by mieć najprawdziwsze “żywe drzewko”, a mimo to zadziałać na rzecz środowiska? Okazuje się,że to jest możliwe!
Pojawiła się fantastyczna inicjatywa – można wypożyczyć/wziąć w leasing prawdziwe, żywe i zielone drzewko na czas Świąt!!

 

A potem – zostaną zabrane od nas po okresie świątecznym przez dedykowaną firmę i zasadzone ponownie w szkółce leśnej! To kolejny przykład jak można być “EKO” już w naszych małych, codziennych działaniach.

W załączonym linku informacja o akcji w Warszawie, ale mamy nadzieję, że podobne inicjatywy można znaleźć i w innych miastach!!

 

Gorąco polecamy:) Tak trzymać!

Więcej na 

https://warszawa.naszemiasto.pl/nie-kupuj-wyp…/…/c1-7464649…